Pages in english Anglická verze

Úvodní strana
Standard
Lucky
Gima
Caroline
Cynthia
Psi z našeho chovu
Štěňata
Kniha návštěv
Novinky
Odkazy
Kontakt
 
 


14.02.2010
NARODILA SE NÁM ŠTĚŇÁTKA
V neděli na Valentýna se naší Gimě narodilo 6 krásných štěňátek, jeden pejsek a 5 fenek. Štěňátka se mají čile k světu :-).
stenata_J

08.11.2009
SVĚTOVÁ VÝSTAVA BRATISLAVA:
Na Světové výstavě se Luckymu opravdu velmi zadařilo, ve světové konkurenci získal CAC, a reserve CACIB!
Gima získala známku výborná, což je na světové výstavě také úspěch a Luckyho a Carolinin syn Homer Pikimusta zde získal V2,res.CAC. Jsme na Homíka a jeho pánečky moc pyšní :-)
LuckyWD09

Více fotografií ze světové výstavy je možno vidět ve fotogalerii Ivči Peškové: nejenlajky.rajce.idnes.cz/World_Dog_Show_2009/ a také na mém facebooku Jitka Dopitová

17.-18.05.2009
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA BUDAPEST:
Lucky získal 2xCAC, CACIB,BOB
Gima CAC,CACIB,BOB

17.-18.05.2009
NÁRODNÍ VÝSTAVA OSTRAVA:
Lucky získal CAC,Národní vítěz,BOB
Gima CAC,Národní vítěz
V závěrečných soutěžích se Lucky probojoval do finálového kola skupiny V a v párech Lucky s Gimou získali 1.místoJupiiii

17.-18.05.2009
NÁRODNÍ VÝSTAVA NITRA:
Lucky získal V1,CAC
Gima V1,CAC,BOB

11.10.2008
NAŠÍ GIMĚ SE PRÁVĚ NARODILO 9 ŠTĚŇÁTEK: 3 PSI A 6 FENEK
Více informací o našich štěňátkách a o tom, jak rostou se můžete dozvědět v sekci štěňata.
Gima_stenata01

12.01.2008
KLUBOVÁ VÝSTAVA KLUBU KMP A LAJEK OLOMOUC: Tato výstava byla pro nás svátkem. Potkali jsme zde spoustu známých a milých lidí, viděli jsme se s mnoha našimi štěňátky a jejich páníčky a opravdu jsme si to náramně užili. Tentokrát jsme s sebou vzali Gimu a naši již veteránku Caroline. Gima získala v mezitřídě: CAC, Caroline nejlepší veterán-fena. V dorostu byli 3 psí kluci z našeho posledního vrhu:Herkules, Hero,Homer. Všichni tři dostali velmi nadějná, za toho půl roku, co jsme je neviděli, pěkně poporostli. I ostatní Pikimustové si nevedli špatně, podrobné výsledky jsou na stránkách klubu: :sweb.cz/karelajky. Nelepší fenou výstavy se stala Luckyho dcera Ambra pod Troskami, nejlepším psem, BOB se stal Andy Sametový poklad. Gratulujeme :o) Fotografie z výstavy je možné si prohlédnout na fotoalbu slečny Peškové: nejenlajky.rajce.idnes.cz.

11.01.2008
HANÁCKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OLOMOUC: Gima získala v mezitřídě CAC,Národní vítěz.
Ve třídě veteránů se zúčastnil Cedrik Pikimusta, který získal titul Nejlepší veterán a v závěrečných soutěžích se stal BIS veterán.

10.-11.11.2007
MEZINÁRODNÍ ZKOUŠKY HONIČŮ KOSTELNÍ STŘÍMELICE: Po účasti na našem Klubovém setkání v Kostelních Střímelicích v září, kde se Lucky při nácviku choval velmi nadějný, tak jsme se rozhodli zkusit s ním tuto vrcholovou zkoušku. V období do termínu zkoušky jsme s Luckym potrénovali stopu a poslušnost, co se týče naháňky a chování u prasete, to jsme neměli možnost trénovat, tak nám nezbylo, než věřit Luckyho vrozeným schpnostem. A Lucky nezklamal.
Zkoušky byly i testem pro nás, co všechno vydržíme. Celou sobotu po dobu naháňky nám pěkně pršelo a co nespadlo z nebe, to jsme si za krk a všude jinde vytřepali z větví hustého houští, kterým jsme se prodírali. Ovšem psům to bylo jedno a všichi včetně Luckyho poctivě naháněli a revírovali. Druhý den nás pro změnu uvítalo sněžení, což jsme uvítali jako lepší variantu. Lucky vystřihl stopu jedna báseň a na konci prasátko pěkně ohlásil. U prasete v obůrce již neštěkal tak náruživě jako den před tím, nicméně si zasloužil známku 3. I ostatní disciplíny Lucky dobře zvládl a tak se mu podařilo umístit v I.ceně se 182body a získal CACT,diviačar. Jsme na Luckyho náležitě pyšní, děkujeme pánům rozhodčím za korektní posuzování a pořadatelům za perfektní přípravu, byla to super akce na kterou budeme dlouho vzpomínat. Obrázky z průběhu zkoušek můžete vidět zde:album

03.11.2007
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ NITRA : Gima získala CAC,CACIB,BOB

20.-21.10.2007
DVOUDENNÍ VÝSTAVA PSŮ BUDAPEST: Gima dostala 2xCAC,CACIB,BOB.09.10.2007
do složky štěňata jsme přidali odkaz na album fotografií našich posledních štěňátek, jak rostou ve svých nových domovech.

07.10.2007
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA ČESKÉ BUDĚJOVICE: Tentokrát jsme vyrazili pouze s Gimou, která si to náramně užila. Když zjistila, že není pod Luckyho dozorem, vesele koketovala se všemi přítomnými psy a byla samý žert. Kdyby ji tak Lucky viděl! Samozřejmě, zcela mu to neutajila, doma ji důkladně očichal, kde to byla a co tam dělala?!
Gima v Budějovicích získala CAC a CACIB, takže jsme spokojeni :o)

30.09.2007
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA WROCLAW - POLSKO: Lucky získal CWC,res.CACIB, Gima CWC. Ve Wroclawi byl ve třídě veteránů Cedrik Pikimusta, získal titul Nejlepší veterán.

29.09.2007
První štěňátko z našeho posledního vrhu, Hessy Pikimusta se v Dánsku zúastnila své první výstavy psů. Hessynka získala titul Velmi nadějný, nejlepší štěně. Moc Hessynce a její rodině gratulujeme. Jen tak dál!
hessy_show01


15.09.2007
KLUBOVÉ SETKÁNÍ KOSTELNÍ STŘÍMELICE: Tentokrát bylo klubové setkání v mysliveckém duchu. Sešlo se nás asi 20chovatelů a majitelů karelských medvědích psů a lajek. Nálada byla výborná, pořadatel pan Škarda zajistil krásnou loveckou chatu, prováděli jsme nácvik stop na Barvářské zkoušky honičů a dokonce byl v obůrce i nachystán živý divočák zvaný Pepa. Lucky si to ohromně užil, na stopě nasadil tempo, že jsem skoro nestíhala a na konci stopy si od plic zahulákal na vycpanou kůži z divočáka. U oplocenky si už musel připadat jako o vánocích, živé prase ho nadchlo a seřval ho jako "alíka". Jen škoda, že Pepa si z toho nic nedělal...Gima se projevila jako rozvážnější, stopu šlapala noha nohu mine, vše si ověřovala, ale nakonec doťapkala do cíle a na kůži si také zabafala. Divočák Pepa se jí asi zdál moc ochočený, takže na něj nejdříve jen koukala,asi myslela, že je v zologické, ale nakonec si zabafala také. A jak si Lucky a Gima zaštěkali, můžete vidět zde:
Lucky_strimelice Gima_strimelice


18.-19.08.2007
DVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA BRATISLAVA: Gima získala 2x CAJC a splnila tak podmínky pro získání Junioršampiona Slovenska.
Lucky získal 2x CAC,CACIB,BOB.
Bratislavské výstavy se zúčastnila i Luckyho hezká dceruška Ambra Pod Troskami a získala CAC,CACIB.

07.08.2007
GIMA obdržela diplom JUNIORCHAMPION.

23.06.2007
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO: V Brně se nás sešla naše psí rodina, byla zde i Daisy Pikimusta a Ambra pod Troskami - dcera Luckyho a Deiny Pikimusta. Bylo moc fajn opět se s "holkami" a jejich pánečky potkat, oběma to moooc slušelo. Gima získala CAJC a dokonce i BOB, protože, jak řekl pan rozhodčí Němec, Gima je pěkná mladá fenka a tentokrát se předvedla nejlépe právě ona. Tímto třetím CAJCem splnila podmínky pro získání JUNIORŠAMPION.

12.05.2007
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA BRATISLAVA: Gima získala CAJC SK.

02.05.2007
Lucky má vyšetřené klouby u pana MVDr. Snášela na displazii kyčelního kloubu. Oba klouby jsou v pořádku a Lucky má displazii 0/0.

29.04.2007
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PRAHA: Gima získala druhého CAJC ČR. Na této výstavě se také předvedly děti našeho Bjornehusets Luckyho a Deiny Pikimusta: Aran a Anabela pod Troskami. Aran získal CAC, CACIB, Anabela CAC, CACIB, BOB a 3.místo ve skupině V.FCI. Jsme na Arana i Anabelku řádně pyšní a moc gratulujeme jejich chovateli a majiteli, panu Procházkovi!!!!

25.4.2007
Jeli jsme do Pardubic k panu MVDr. Beránkovi-očnímu specialistovi s Luckym na zdravotní oční testy. Tyto testy v ČR nejsou povinné, ale většina zahraničních chovatelů tyto testy svým psům dělá. Luckyho oči jsou v pořádku a prosté všech očních vad.

22.04.2007
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA ČESKÉ BUDĚJOVICE: Gima získala od paní rozhodčí Pavlíkové svů první CAJC.

20.04.2007
Naší Caroline se narodilo 12 štěňátek, z toho 7 pejsků a 5 fenek. Hrdým otcem je náš Bjornehusets Lucky.
carolH


07.04.2007
Dnes jsme s Luckym složili zkoušky BH podle zkušebního řádu SchH/VPG. Lucky obstál výborně, dokonce dostal od pana rozhodčího pochvalu za pěkné předvedení:o).

14.-18.02.2007
Úspěšně jsme nakryli Caroline s Luckym, a tak se v dubnu těšíme na štěňátka.

29.01.2007
Lucky získal titul INTERŠAMPION.

22.01.2007
Lucky získal titul POLSKÝ ŠAMPION.

13.01.2007
KLUBOVÁ VÝSTAVA OLOMOUC: Lucky ve třídě čestné získal V1.
Gima ve třídě dorostu získala Velmi nadějná 1.
Lucky-Olomouc Gima-Olomouc


9.11.2006
SVĚTOVÁ VÝSTAVA POZNAŇ POLSKO: Lucky získal ve třídě pracovní V1,CAC, vítěz třídy a zároveň i splnil podmínky pro získání POLSKÉHO ŠAMPIONA. Jsme na Luckyho patřičně hrdí, CAC na Světové výstavě je skvělý úspěch.
Lucky-Světová výstava Lucky-Světová výstava Lucky-Světová výstava

Na této světové výstavě také soutěžil ve třídě veteránů Cedrik Pikimusta, prozatím nejúspěšnější pes z našeho chovu žijící v Polsku a Cedrik získal titul V1,Nejlepší veterán!

21.-22.10.2006
Tento víkend pro nás byl velmi úspěšný, Lucky získal po oba dny velmi pěkné ocenění:

Hungarian Grand Prix Budapest: Lucky dostal CAC,CACIB,BOB.
Middle-East European Dog Show: Lucky získal CAC,CACIB,BOB.

9.10.2006
Lucky obdržel titul SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY.

24.9.2006
Mezinárodní výstava psů Wroclaw Polsko: Lucky získal CWC, res.CACIB.

20.8.2006
Mezinárodní výstava psů Bratislava: Lucky získal CAC,CACIB,BOB. CAC, který zde získal, byl poslední, který potřeboval pro získání titulu SLOVENSKÝ ŠAMPION!!

01.08.2006
Lucky se opět stal hrdým otcem. Narodilo se 9 štěňátek: 8 fenek a 1 pejsek. Maminka štěňat je Agima od Starých dubů, která je velmi lovecky zdatná, má složeny 4 lovecké zkoušky.
18.7.2006
Lucky obdžel oficiálně potvrzený diplom ČESKÝ ŠAMPION

03.-04.7.2006
Naši štěněcí kluci se vydali do svých nových domovů. Holčička Gima zůstává s námi doma.

04.06.2006
Mezinárodní výstava psů Nitra: Lucky získal CAC,CACIB,BOB

03.05.2006
Dnes se nám narodila toužebně očekávaná štěňátka. Sice se narodilo méně než jsme očekávali:2 pejsci a 1 fenečka, ale i tak z nich máme obrovskou radost. Více podrobností o štěňátkách uvádíme na stránce Štěňata.

01.05.2006
Zkoušky ZPU1: I přes vytrvalý déšť se Lucky snažil seč mohl a získal se 133 body ocenění velmi dobrý. Je to naše šikulka, sezónu zahájil moc hezky :o)

24.03.2006
Mezinárodní výstava Katowice-Polsko.Lucky získal CWC, CACIB, BOB. Tímto splnil podmínky pro získání titulu INTERŠAMPION!!!!
24.02.2006
Dnes jsme s naší Caroline navštívili sympatického psího elegána Arika Ostravická niva za účelem nakrytí a zadařilo se! Takže nyní budeme ve sladkém očekávání na krásná psí miminka, která by se měla narodit koncem dubna. :o))


12.02.2006
Mezinárodní výstava Brno: Lucky dostal CAC,res.CACIB

28.02.2006
Mezinárodní výstava Trenčín-Slovensko: Lucky dostal CAC,CACIB

15.01.2006
Hanácká Národní výstava Olomouc: Lucky získal CAC, Národní výtěz, BOB a 4.místo o nejlepšího psa skupiny V - BOG!!!

29.10.2005
Lucky úspěšně složil Barvářské zkoušky honičů se 187 body.

9.10.2005
Mezinárodní výstava České Budějovice: Lucky získal CAC, res. CACIB.

28.9.2005
Lucky složil zkoušku ZZO na výbornou s počtem 52 bodů z 60.

21.8.2005
Mezinárodní výstava psů Bratislava: Lucky získal CAC,CACIB,BOB.

12.8.2005
Lucky úspěšně složil zkoušky ZOP na výbornou s počtem 96 bodů ze 100.

Červenec 2005
Lucky se stal junioršampionem České a Slovenské republiky.

Květen 2005
Lucky se poprvé stal hrdým otcem štěňátek. Matkou štěňátek je fenka pocházející z našeho chovu Deina Pikimusta:webquick.cz/pmprochazka
 
©2003 Pikimusta
datum poslední aktualizace 19.2. 2007